مصطفی نوروزی
Contact me
My Profile
Blog Author(s) مصطفی نوروزی
Previous Months Home Archive More ...
      روستاهای همدان ()
آستان مقدس امامزاده معصوم (علیه السلام) ـ تاوه by: مصطفی نوروزی

یکی از اهالی می‌گوید: امامزاده خیلی معتبر است. هم تاریخ دارد و هم شجره‌نامه که نمی‌دانیم کجا است؛ اما جدش به امام جعفرصادق (علیه السلام) می‌رسد.
به روایت دیگری‌ می گویند: از نوادگان امام حسن مجتبی (علیه السلام) است و استناد می‌کنند به زیارتنامه موجود در امامزاده که امامزاده را: معصوم مظلوم ابن عبدالله ابن زیدابن الامام الحسن مجتبی (علیه السلام) معرفی می‌کند. اجداد ما جد در جد امامزاده را حرمت می‌کردند به خاطرمعجزاتش و ما هم همینطور.
بگمان اهالی روستا امامزاده معصوم برادر امامزاده اسماعیل (علیه السلام) که در فامنین مدفون هستند؛ می باشد.

 

آستان امامزاده معصوم (علیه السلام) در بخش فامنین شهرستان همدان، دهستان خرم دشت، روستای تاوه قرار دارد.
بنائ ساختمان امامزاده معصوم (علیه السلام) قدیمی و از خشت و گل بوده رو به خرابی می‌رفت. در سال 1363 بنای قدیم را تخریب کرده و برای ساخت بنای جدید اقدام کرده اند.
مساحت بنا بقعه امامزاده 14×14 مترمربع است که دور آن ایوان و حرم در وسط آن واقع گردیده است. حرم گرد و مدور است؛ اما شکل ساخت آن به صورت 6 ضلعی است (در واقع تشخیص گرد بودن و یا شش ضلعی بودن آن بسیار دشواراست) مساحت حرم حدوداً 70 مترمربع است. مرقد در وسط قرار دارد و روی آن ضریح آلومینیمی قرار گرفته است که بشکل پنجره‌ای است. ابعاد حرم 2×3 متر و ارتفاع 2 متراست. کف حرم موزائیک می باشد.
بنای امامزاده از مصالح جدید یعنی تیرآهن، آجر و سیمان است. در شش ضلع بقعه امامزاده دو درب قرار گرفته که ضمن ورود و خروج راحت زائران، عبور نور طبیعی و تهویه هوا به سهولت ممکن است.
آقای حسینعلی جلیلی اهل و ساکن روستای طاوه و خادم امامزاده می‌گویند: امامزاده از قدیم بوده، از اجداد ما بوده است.
بنای آرامگاه در محوطه گورستان روستا واقع شده است و اطراف گورستان از شمال جاده ساوه از شرق منازل مسکونی از غرب و جنوب اراضی کشاورزی است. در گورستان عمومی روستا که دو بخش طاوه و نساج است 7 شهید آرمیده است.

  Comments ()
روستای قاسم آباد by: مصطفی نوروزی

قاسم آباد، روستایی ا ست از توابع بخش مرکزی شهرستان همدان، در استان همدان. این روستا در دهستان هگمتانه قرار داره و بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۵٬۶۶۱ نفر (۱٬۴۴۷خانوار) بوده .

 

آستان مقدس امامزاده قاسم (علیه السلام)

بعید نیست که قاسم بن محمد بطحائی بن قاسم بن حسن بن زید بن حسن باشد که از فرزندان امام حسن مجتبی (علیه السلام) است که به همدان آمده اند و نسلشان در همدان بوده.

  Comments ()
روستای بارابند by: مصطفی نوروزی

بارابند، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان همدان در استان همدانه. این روستا در دهستان گنبد قرار داره و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۵۹ نفر (۶۲خانوار) بوده . این روستا یکی از بهترین روستا های شهرستان همدانه، که با اماکن تاریخی و کوه زیبا با نام خود روستا داره. این روستا غلاتی همچون جو و گندم داره که بخش بزرگی از احتیاجات شهر رو تامین می کنه. کوه این روستا به عنوان یکی از ایستگاه های پرواز در استان ثبت شده که هر ساله پذیرای عده زیادی از چتر بازان کشوره.

  Comments ()
روستای لتگاه by: مصطفی نوروزی

روستای لتگاه در موقعیت شمال غرب شهر همدان و شمال شرق بخش لالجین در اراضی دشت لتگاه واقع شده. این روستا با جمعیت ۲۰۷۵ نفر و ۷۵۷ خانوار سومین روستای بزرگ بخش لالجینه که اراضی مسکونی این روستا ۵۲ هکتار و اراضی کشاورزی این روستا ۱۱۱۵ هکتاره. کشت اغلب آبی و مرتع این روستا بدلیل قطب اصلی دامداری شهرستان بهار یونجه - گندم - جو - ذرت و علوفه دامیه. این روستا به دلیل موقعیت استراتژیکی یکی از روستاهای موفق در قطب دامداری و صنایع کوچک(تولیدی جوراب) در سطح شهرستان بهار و استانه. وجود ۱۲۵ کارگاه تولیدی جوراب و ۲۷۳ واحد دامداری نقش بسزای در اشتغال روستا داشته، به طوری که تقریباٌ میانگین بیکاری در روستا به صفر رسیده. این روستا از نظر اقلیمی آب و هوای گرم و مرطوب و اراضی این روستا از نوع رسوبی و بسیار حاصلخیزه. گویش این روستا به زبان ترکیه و مذهب شیعه دارن. همچنین اماکن آموزشی در این روستا کامله.دلیل نامگذاری این روستا به نام روستای لتگاه تلاقی دو رودخانه قره چای و قوری چای در اراضی دشت لتگاه بوده که ابتدا به نام لاتگاه (نام ترکی) به معنای جای جمع شدن رسوبات حاصل از سیلاب رودخانه ها نامگذاری شده بوده که بعدها نام لاتگاه به لتگاه تغییر کرد.

  Comments ()
روستای جیحون آباد - شهید رمضانعلی غلامی by: مصطفی نوروزی

شهید رمضانعلی غلامی

به گزارش سایت روستاهای همدان

شهید رمضانعلی غلامی در سال ۱۳۳۵ در روستای شهید پرور جیحون آباد متولد شد .

شهید غلامی در سال ۱۳۶۱ وارد بسیج و سپاه شد و مسئولیت پایگاه های بسیج منطقه قهاوند از جمله روستاهای جیحون آباد و عبدالرحیم را بر عهده گرفت .

شهید غلامی در خانواده و در روستا ، مردی بسیار شجاع و با اخلاق و همچنین شخصی مردم دار بود که به گفته بزرگان هیچ کس در روستا از وی رنجیده خاطر نشده است.

این شهید والامقام به دفعات متعدد راهی جبهه های حق علیه باطل شد و در جنگ تحمیلی شرکت کرد و از خود رشادت ها نشان داد. ایشان بعد از ازدواج خود صاحب یک فرزند پسر شدند که نام وی مهدی غلامی است.

شهید برای منطقه قهاوند بسیار تلاش نمود برای نمونه یکی از کارهای ایشان دعوت مردم به شرکت در جبهه های حق علیه باطل بود و با کسانی که مخالف ایشان رفتار می کردند با مهربانی و اخلاق نیکو آن ها را امر به معروف می کرد.

ایشان با وجود اینکه نزدیک به ۳۲ نفر را به جبهه اعزام کرد ، زنان روستا را هم به پخت نان و دوخت لباس رزمندگان تشویق می نمود.

ایشان در سال ۱۳۶۵ در منطقه شلمچه در حالی که در نبرد با دشمن غاسق بود در پشت خاکریز ها بر اثر برخورد ترکش خمپاره به مقام والای شهادت نائل شد.

یادش گرامی و راهش پر رهرو باد…

نویسنده : علیرضا جیحونی

  Comments ()
شهید حسن رحمتی -روستای راهحرد by: مصطفی نوروزی

شهید حسن رحمتی در تاریخ 1364/11/28 در منطقه عملیاتی فاو به شهادت رسید. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

به گزارش سایت روستاهای همدان

 شهید حسن رحمتی در سال ۱۳۴۸ در یک خانواده مذهبی متولد گردیده و تحت تربیت پدر و مادری مومن‌، متدین پرورش یافته بود. حسن مسوول خوابگاه و اتاق ما بود یه سر و گردنی از بقیه بچه ها  بزرگتر و عاقل تر به نظر می رسید. ته ریش تنکی داشت و چهره مهربان. در حالی که همیشه خنده رو بود، بسیار جدی و منظم بود. تو مسایل دینی مخصوصاً نماز فعال بود. یادم می آید بچه های اتاق را برای نماز صبح حسن بیدار می کرد و خودش از همه زودتر بیدار می شد.  از کودکی در برنامه‌های سوگواری حضرت امام حسین (ع‌) حضور داشت و به حضرت اباعبدالله (ع‌) و یارانش عشق می ورزید. سادگی‌، بی‌آلایشی و گذشت او در این دوره زبانزد همه بود‌. حق را می‌گفت ولو به ضررش تمام می شد‌. در بین بچه های مدرسه فردی شاخص و محور همسالان خود بود‌.

در کنار یادمانی که برایش ساخته اند قبر مادرش بود. توی راه که می آمدیم، پیر زنی رو به قبرستان در حال حرکت بود، یادم افتاد که با خود گفته بودم شاید مادر حسن باشد. پس آبی که غبار سنگ را زدوده بود امروز توسط کس دیگری ریخته شده بود.حالا او غم و غصه پسرش را نداشت  که کی از سفر خواهد آمد؟ چون شهید ما سالهای طولانی مفقود شده بود. یکی از بچه های مدرسه که در عملیات فاو با او بوده می گفت: حسن تیر خورده بود و داخل باتلاق گیر کرده بود. درگیری آنقدر زیاد بوده که فرصتی نشده او را عقب بیاورند. بعد از سالها که جسم مبارکش را پیدا کردند، قسمت اندکی از بدنش مانده بود.

شهید حسن رحمتی در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۸ در منطقه عملیاتی فاو به شهادت رسید. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

  Comments ()
روستای سرخ آباد by: مصطفی نوروزی

نام روستا و وجه تسمیه آن

سرخ آباد، از روستاهای قدیمی منطقه ودر ابتدای حاده ملایر و از روستاهای تاریخی منطقه می باشد که در سده 6 و 7 (عصر سلجوقیان ) از در کتاب راحت الصدور راوندی به همراه روستای بزرگ شورین از آن نامبرده شده است . براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱٬۴۱۴ نفر (۳۵۰خانوار) بوده .

تابعیت تقسیماتی

بر اساس آخرین تقسیمات کشوری از توابع دهستان سنگستان بخش مرکزی شهرستان همدان، در استان همدان می باشد.

موقعیت جغرافیایی و وضعیت جغرافیایی روستا

در ابتدای جاده ملایر سمت چپ جاده قرار دارد

فاصله روستا ازسایرروستاها ی همجوارو مراکز دهستان.بخش ونوع راههای روستایی

  Comments ()
روستای علی آباد آق حصار by: مصطفی نوروزی

روستای علی آباد آق حصار  علی آباد آق حصار، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان همدان در استان همدانه. این روستا در دهستان هگمتانه قرار داره و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۵۷ نفر (۵۵خانوار) بوده

  Comments ()
روستای کوزره -شهید ناصر زرگران by: مصطفی نوروزی

شهید بزرگوار ناصر زرگران باشهید مسیح اله زارعی همسایه دیوار به دیوار خود،انس والفتی دوستانه داشت .

به گزارش سایت روستاهای همدان

شهید ناصر زرگران در سال ۱۳۴۶ ه‌.‌ش در یک خانواده زحمتکش در روستای کوزره از توابع بخش قهاوند متولد شد ، او آخرین فرزند خانواده مشهدی علی اوسط بود، با شور ونشاط و مهر و محبت و صمیمیتی که داشت به محیط گرم خانواده صفا و صمیمیت دیگری می‍بخشید.از همان کودکی فردی باوقار و محبوب،کوشا ، چالاک وزرنگ وفردی با دل و جرات بود.

 در مجالس دینی از جمله برنامه‌های سوگواری امام حسین (ع‌) حضور داشت و عشق خدمتگذاری به آستان حضرت اباعبدالله (ع‌) در عمق وجودش ریشه دوانید‌. سادگی‌، بی‌آلایشی و گذشت او در سنین کودکی زبانزد همه بود‌. در محله شاخص و محور همسالان خود بود‌. به مسجد که می‌رفت چون بزرگترها عمل می‌نمود و از جمله کسانی بود که در پذیرایی عزاداران حسینی نقش فعالی داشت‌.

همزمان با اوج‌گیری حرکت انقلاب اسلامی‌، در سایه رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره‌) ایشان نیز به سیل یاران امام پیوست.فعالیتهای خود را با بسیج روستا شروع کرد.او که درمیان دسته سگواران امام حسین (ع) می ایستاد سنج وزنجیر می زد دلش خواست در کربلای ایران حسینی شود. خود را برای مبارزه و جهاد با دشمنان خدا آماده کرد.

خاطره:

شهید ناصر زرگران یک خال به اندازه یک سکه در پای راست داشت.روزی خودش برای ما تعریف کرد:قبل از اینکه به دنیا بیایند،شخصی برای تقاضای کمک در خانه آنها را می زند.آن مرد که قیافیه داراویش صوفیه داشته،بعد از دریافت کمک در حق اهل خانه دعا می کنند.بعد به مادرشان می گویند خدا فرزند پسری به تو می دهد که بعدا به پادشاهی می رسند.نشانه آن نیز خال سیاه رنگی است که در پای راستش قرار دارد.

آری او با شهادتش به مقام بالایی رسید که بالاتر از مقامات خاکی دنیاست. به راستی شهادت مقامی است که برازنده مردان خداست.

شهید بزرگوار ناصر زرگران باشهید مسیح اله زارعی همسایه دیوار به دیوار خود،انس والفتی دوستانه داشت . باهم درزمستان ۱۳۶۴ه.ش جهت مبارزه با بعثیون به جبهه فاو عازم شدند.در کنار اروند خروشان با اصابت خمپاره دشمن در مورخه ۱۳۶۴/۱۱/۲۹ با هم رزم خود مسیح اله زارعی به شهادت رسیدند. یادش گرامی باد .

  Comments ()
شهید نورورزعلی زارعی by: مصطفی نوروزی

ردم با چشمانی اشکبار و با دلی پر از غم پیکر شهید را با احترام تمام که لایق شهیدان است در کنار همرزمانش مسیح اله زارعی وناصر زرگران به خاک سپردند.

شهید نوروز علی زارعی در سال ۱۳۴۷ در خانوده ای مذهبی در روستای کوزره بدنیا آمد .

ویژگیهای فردی و اخلاقی شهید:

شهید بزرگوار از همان دوران کودکی دیندار و نماز خوان بود .از سن هشت سالگی نماز خواندن را آغاز کرد . همیشه از پدر ومادرش می خواست که اورا برای نماز صبح بیدار کنند.خانواده را بسیار دوست داشت.به خواهر و برادرانش عشق می ورزید و آنها را بسیار دوست داشت . جوان فعال وبا هوشی بود.همیشه جویای حال اقوام وخویشان بود.به مردم   ضعیف روستا بدون هیچ چشمداشتی کمک می کرد . مهربان و خوش اخلاق بود.

او کشاورزی می کرد.اما کابینت سازی و جوشکاری را نیز در همدان وکرج یاد گرفته بود.یک مغازه جوشکاری آماده کرده بود که در کنار کشاورزی در آنجا مشغول بود . جوان با استعداد وبا سلیقه ای بود.همیشه کمک حال پدر بود . راضی نبود پدرش به کار کشاورزی بپردازد . می گفت خودم تمام کارها را انجام می دهم.

تا کلاس پنجم درس خوانده بود.در مدرسه دانش آموز فعالی بود.دربرگزاری مراسم وکارهای مدرسه کمک می کرد. با معلمان ودانش آموزان رابطه خوبی داشت.

بیشتر اوقات در پایگاه بسیج روستا برای برقراری دعای کمیل و توسل حضور داشت.آموزشهای مقدماتی را از پایگاه نجف اشرف روستا شروع کرد.به فرمان امام (ره) به بسیج پوسته و به  فرمان او هم در جنگ شرکت کرد وعازم جبهه شد.

خاطرات جانبازاسلام کربلایی حسن جعفری درباره شهید:

آن زمان من ۳۷ سالم بود . در سال۱۳۶۴ یعنی مورخه ۵/۱۰/۱۳۶۴ از طریق سپاه همدان ،برای آموزش نظامی به منجیل در شمال ایران اعزام شدیم.پس از ۴۵ روز آموزش نظامی به همدان برگشته ودوباره بعد از سه روزبه جبهه جنوب اعزام شدیم.از دزفول به جنوب اهواز جبهه بستان رفتیم.با تغییر وتحولاتی که در منطقه جنگی ایجاد شده بود ،برای کمک به سایر رزمندگان به خرمشهر رفتیم کنار رود اروند.

خدا رحمت کند نوروز علی را می گفت: خیلیها به من گفتند نباید به جنگ بری ،ولی من برای اسلام وخدا آمدم.پدرم هم موقع اعزام به من می گفت خانواده را به چه کسی می سپاری؟ یادم میاد گفتم به خدا می سپارم.

شهید نوروز علی خیلی خوش صحبت وشوخ طبع بود.می گفت من دوست ندارم اسیر شوم اگر بنا باشد اسیر شوم کاری می کنم که عراقیها شهیدم کنند.مغازه جوشکاری داشت ،می گفت اگه برگردیم روستا هر کاری داشته باشی برات مجانی انجام میدم.کلا روحیه جوانمردی داشت

ما نیروی پشتیبانی بودیم ولی به راحتی عراقیها با گلوله های تانک وتوپ مقر ما را می توانستند هدف قرار دهند.روزی که نوروز علی به شهادت رسید غروب غمناکی بود .خورشید کم کم پشت درختان نخل پنهان می شد.من غذا  گرفته برای شام در سنگر گذاشته بودم. حالا سه نفر بودیم که وضو می گرفتیم برای نماز مغرب واشاء.گلوله تانک ناگهان در نزدیکی ما به زمین خورد.گرد وغبار بعد صدای وحشتناک همه جا را فرا گرفت.بعد از مدتی من به هوش آمدم.مجروح شده بودم بخاطر خونریزی وشدت درد دوباره بی هوش شدم.بعد از اندکی که به هوش آمدم دیدم یکی در کنارم افتاده واز سرش ترکش خورده بود.او شهید نوروز علی بود که به شهادت رسیده بود.نفر بعدی مجید فارسی که بچه ملایر بود از ناحیه شکم مجروح شده بود.

حالا من که از مچ پا وران وشکم مجروح شده بودم .لحظات سختی بود.ما سه نفربا هم دوره آموزشی را طی کرده بودیم وتا آخرین لحظه نیز با هم بودیم.روز جدایی فرا رسیده بود .ما را به پشت جبهه ،اهواز انتقال دادند .از سرنوشت مجید فارسی اطلاعی پیدا نکردم.من دوست دیگری داشتم بنام محمد امیری ،اهل روستای عربلو بود بعدا در سال ۶۵ به شهادت رسید.

 بعد مجروحیت ۱۵ روز دربیمارستان اصفهان بودم که تمام ترکشها را از بدنم خارج کردند.در بیمارستان اصفهان بودم که پدر شهید به من زنگ زد.ایشان از من حال پسرش را می پرسید.گفتم :اطلاعی ندارم .در شهر اهواز از هم جدا شدیم.

بعد پانزده روز که به روستا برگشتم .نوروز دیگر نبود.او شهید شده بود وروح والای اوبه روح شهدای کربلا پیوسته بود.او با تمام خوبیهایش در کنار دوستان شهیدش درکنار امامزاده خاتون برای همیشه آرمیده بود.یادش گرامی باد.

در آخر می خواهم سلام مرا به شهیدان عزیز ودوستان جانبازم برسانید.

این شهید گرانقدر در روز۲۵/۱۱/۱۳۶۴ در عملیات ولفجر هشت به شهادت رسید.روز۲۹/۱۱/۶۴ مردم منطقه قهاوند همراه مردم روستای کوزره پیکر پاک شهید را از جلوی بسیج  سپاه قهاوند تا روستا همراهی کردند.مردم با چشمانی اشکبار وبا دلی پر از غم پیکر شهید را با احترام تمام که لایق شهیدان است در کنار همرزمانش  مسیح اله زارعی وناصر زرگران به خاک سپردند.

خانواده شهید –پدر بزرگوار ایشان که بعد از سه سال دار فانی را وداع گفتند-با صدای بلند ورسا هنگام خاکسپاری،اعلام کردند که ما این شهید را به محضر بزرگوار امام زمان (عج) ورهبر معظم انقلاب تقدیم کردیم.

قسمتی از وصیتنامه شهید:

دل تنگ من نباشید.من برای خدا در اینجا هستم.پدر خوبم: به برادر و خواهرانم بگویید که نماز بخوانند وروزه بگیرند.ومتعهد به احکام اسلام باشند.به مادرم بگویید برای من گریه نکند و بداند که من برای راه اسلام اینجا هستم.برای امام دعا کنید.

گفته بود که وسایل کارگاهش بعد شهادت فروخته شود وبرای کمک به جبهه خرج شود.

یادش گرامی و پر رهرو باد …

  Comments ()
خدمات روحانی مستقر در یسرلو (حجت الاسلام والمسلمین قاسم اسکندری) by: مصطفی نوروزی

برخی ازخدمات حاج آقا اسکندری در روستای یسرلو:

1-ایجاد وحدت و همدلی دربین مردم روستای یسرلو

2-ترویج نماز دربین جوانان روستا

3-اجرای برنامه های سیاسی ازقبیل راهپیمایی22بهمن-روزجهانی قدس-9دی

4-اجرای برنامه های ملی مذهبی در اعیاد ولادت اعمه معصومین و برگزاری مراسمات عزاداری در ایام شهادت

5-آسان نمودن مراسمات ترحیم از5ناهارشام به یک ناهار

6-تشکیل هییت مذهبی و استقبال جوانان روستا که قبل ازآمدن حاج آقا جوانان روستا برای برگزاری جلسات عزاداری به روستاهای همجوارمی رفتند

7- پیگیری احداث ساختمان پایگاه مقاومت(قدس) روستای یسرلو

8-تشکیل اعضای طرح صالحین و تشکیل نیروهای تازه نفس درپایگاه مقاومت روستا

9-پیگیری احداث یک باب سرویس بهداشتی برای مسجدجامع روستا

10-تعویض مخزن هفتاد هزارلیتری منبع آب شرب روستادرسال1393...

11-تعویض وراه اندازی رادیاتور شوفاژ های مسجدجامع

12 -پیگیری شبکه های روشنایی روستا ازطریق اداره برق

13 -طرح کمک به مستمندان هرسال درنزدیکهای عیدنوروز در روستا برگزار میشود

14-عضویت دایمی درانجمن اولیاومربیان درمدرسه هاجر روستا یسرلو

15-گاز رسانی به مدرسه روستا و تهیه بخاری گازی به تعداد10عدد دریک روز

16-احداث و تعمیر یک باب سرویس بهداشتی درمدرسه روستا

17-تهیه و توزیع9دست لباس برای دانش آموزان دختر تازه به سن تکلیف رسیده در مدرسه هاجر روستای یسرلو

18-راه اندازی شبگردهابرای امنیت روستا

19 -تهیه و آماده کردن یک عدد دستگاه دی تا (برای هوشمندسازی)مدرسه روستا

20-احداث مسجد چهارده معصوم  (ع)که ازسال91آغازومراحل اولیه آن پی کنی و شناژ بندی آن در مساحتی به متراژ750مترمربع پایان پذیرفته مراحل ساخت آن آماده است

21-برگزاری مراسم یادواره شهداکه توسط به برکت حضور حاج آقا در روستا 2بار برگزار شده است نحو عالی برگزار شده

22-دعوت ازمسوولین محترم بخش وشهرستانی جهت مرتفع کردن مشکلات روستا

23-جذب هدایا و نذورات برای اعتاب مقدسه عراق ازسال91تاحال بالغ بر15میلیون تومان بوده که ازطرف اهالی روستا جمع آوری و تحویل دفترعتبات عالیات دراستان گردید.

  Comments ()
تجمع زنان روستایی در مقابل فرمانداری کبودرهنگ by: مصطفی نوروزی

در پی تشدید بی آبی در برخی روستاهای کبودراهنگ؛ جمعی از زنان روستای طاهرلو روز سه شنبه هفته گذشته در مقابل فرمانداری کبودرهنگ تجمع و خواستار حل مشکل آب آشامیدنی روستای خود شدند.

به گزارش کورنگ، یکی از اهالی روستای طاهرلو گفت: از آغاز فصل گرما به علت کمبود آب شرب اهالی این روستا رنج می برند.
وی که خود را نماینده معترضان وضعیت آب روستا معرفی کرد در تماس تلفنی با خبرنگار کورنگ گفت: وضعیت کمبود آب شرب در روستای طاهرلو بیش از شش سال است غیر قابل تحمل است و زنان این روستا از کمبود آب بیشترین مشکلات را تحمل می کنند.
گفتنی است برخی روستاهای کبودراهنگ با توجه به خشکسالی های پی در پی دچار کم آبی شدید شده اند.
هفته گذشته نیز یکی از اهالی روستای طراقیه در تماس تلفنی به خبرنگار کورنگ گفت: قنات تامین آب روستای طراقیه بر اثر حفر یک چاه در کنار آن خشک شده است.
وی گفت: اگر این چاه غیر مجاز است، چرا مسئولین آن را مسدود نمی کنند تا آب آشامیدنی مردم این روستا تامین شود. و اگر مجاز است چرا مسئولین برای آن مجوز صادر کرده اند و باعث شده اند مردم این روستا تشنه بمانند.
وی که نخواست نامش در خبر منعکس شود گفت: جمعی از اهالی این روستا نیز در اعتراض به وضعیت آب شرب روستای خود در مقابل فرمانداری تجمع کرده بودند.

  Comments ()
تجمع مردم روستای روعان کبودراهنگ در مقابل نیروگاه شهیدمفتح همدان by: مصطفی نوروزی

کشاورزان با این استدلال که حفر این چاه، موجب خشک شدن چاه آنها خواهد شد، از طریق تجمع، مراتب اعتراض خود را اعلام کردند.

به گزارشدیار تاریخی کوریجان، مردم روستای روعان کبودراهنگ با تجمع در مقابل نیروگاه شهیدمفتح نسبت به حفر چاه عمیق در این نیروگاه و در نزدیکی چاه‌های کشاورزی این روستا تجمع کردند.

کشاورزان با این استدلال که حفر این چاه، موجب خشک شدن چاه آنها خواهد شد، از طریق تجمع، مراتب اعتراض خود را اعلام کردند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی در این راستا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: مسئولان در استان از یک طرف به طور غیرقانونی درصدد پرکردن چاه‌های کشاورزان در فصل کشت و کار هستند و از سوی دیگر شاهد اجازه صدور مجوز حفر چاه عمیق در دشت ممنوعه کبودراهنگ هستیم.

محمدعلی پورمختار انسداد چاه‌ها به بهانه کمبود آب را باعث بروز خسارت به کشاورزان دانست و گفت: این اقدام و مجوز حفر چاه از سوی دیگر نشان از عملکرد دوگانه مسئولان دارد.

وی با بیان اینکه مسئولان باید نسبت به این عملکرد دوگانه خود پاسخگو باشند، پیگیری این مهم را در دستور کار دانست.

منبع:نافع

 

  Comments ()
Recent Posts شهدای روستای بوبوک آباد (بویوک آباد) شهدای روستای یسرلو یاد شهدای روستای قرخلر را گرامی می داریم روستای لامیان روستای النجه اسد آباد نورآباد؛ فعال در ورزش و سازندگی آستان مقدس امامزاده معصوم (علیه السلام) ـ تاوه روستای قاسم آباد روستای بارابند روستای لتگاه
My Tags استان همدان (۳٠) شهرستان همدان (٢۸) بخش شرا (٢٦) شهرستان کبودراهنگ (٢٠) بخش گل تپه (۱۳) قهاوند (۱۱) شهرستان بهار (٩) دهستان مهربان سفلی (٩) بخش مرکزی همدان (٧) دهستان چاه دشت (٧) یادواره شهدا (٦) شهرستان رزن (٦) شهدای کوریجان (٥) بخش قروه درجزین (٥) دهستان سبزدشت (٤) بخش لالجین (٤) روستای بوبوک آباد (بویوک آباد) (٤) روستای یسرلو (٤) روحانی مستقر در روستا (٤) دهستان گل تپه (۳) روستای کوزره (۳) روستاهای استان همدان (۳) بخش صالح آباد (۳) روستای پرلوک (۳) راهجرد (٢) روستای روعان (٢) بخشدار مرکزی همدان (٢) جیهون آباد (٢) بخشدار مرکزی کبودراهنگ (٢) شهرستان ملایر (٢) شهرستان اسد آباد (٢) گنبد چای (٢) روستای قرخلر (٢) روستای چانگرین (٢) دهستان در جزین علیا (٢) فرمانداری شهرستان فامنین (٢) بلوک خدابنده لو (٢) بخش مرکزی کبودراهنگ (٢) دهستان هگمتانه (٢) تجمع اعتراض آمیز زنان روستایی (٢) روستای کوریجان (٢) حجت الاسلام والمسلمین قاسم اسکندری (٢) سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کبودراهنگ (۱) محمد جواد سیفی (۱) دهستان کوهین (۱) روستای طاهرلو (۱) شهید نوروز علی زارعی (۱) شهید ناصر زرگران (۱) علی آباد آق حصار (۱) روستای سرخ آباد (۱) دهستان سنگستان (۱) شهید حسن رحمتی (۱) شهید رمضانعلی غلامی (۱) دهستان جیحون دشت (۱) روستای بارابند (۱) روستای قاسم آباد (۱) روستای تاوه (۱) بخش مرکزی فامنین (۱) روستای نور آباد (۱) روستای النجه (۱) شهرستان تویسرکان (۱) بخش قلقل رود (۱) حجت‌الاسلام علی محمدپور (۱) روستای راهنوار (۱) روستای ماهموار (۱) روستای نظام آباد (۱) روستای همه کسی (۱) شرکت آب و فاضلاب روستایی (۱) مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی (۱) تپه تاریخی یسرلو (۱) ظاهر پورمجاهد (۱) روستای لتگاه (۱) امیرمحمداسکندری (۱) حجت الاسلام والمسلمین مجتبی چیتگری (۱) روستای هودرج (۱) دهستان سیدجمال الدین (۱) محور فرعی بهار به کوریجان (۱) حجم ترافیک (۱) کنار گذر شمال همدان (۱) محور فرعی لالجین به کوریجان (۱) وستا احمدآباد تپه (۱) روستای آلان علیا (۱) روستای کهریزباباحسین (۱) روستای نوده قره باغی (۱) روستای میلاجرد (۱) روستای رایکان (۱) نیروگاه شهید مفتح (۱) شهرستان فامنین (۱) حمید عبدلی (۱) روستای لامیان (۱) روستای پیربادام (۱) تودیع معارفه (۱) روستای چورمق (۱) روستای قراتلو (۱) امزاجرد (۱) حسین آبادشاملو (۱) حسین قلی خان شاملو (۱) دینار آباد (۱) سیمین (۱) پیام تبریک (۱) عکس (۱) شوند (۱) امامزاده عبداله (۱) شورین (۱) خیر آباد (۱) روستای شیخ جراح (۱) روستای حسین آباد شاملو (۱) بخش جوکار (۱) روستای آلان سفلی (۱) روستای حاتم آباد (۱) روستای یکن آباد (۱) دهستان الوند کوه غربی (۱) روستای دارقشلاق (۱) روستای دالیچو (۱) روستای کلیک (۱) روستای قرانقودره (۱) روستای کسلان قیه (۱) روستای قباق تپه کرد (۱) روستای ورکانه (۱) دهستان الوند کوه شرقی (۱) روستای سایان (۱) دهستان در جزین سفلی (۱) روستای عبدالرحیم (۱) روستای خان آباد (۱) روستای مزرعه مهدی آباد (۱) شهر صالح آباد (۱) ماران (مهاجران) (۱) یداله ابراهیم خانی (۱) روستای عمان (۱) روستای جگنلو (۱) محسن مرادی پناه (۱) بویاقچی (۱) فاصله روستا ها (۱) روستای برکت آباد (۱) قبچاق (۱) یسرلو (۱)
My Friends اسد آباد- اسد آباد افشار اسد آباد-اسد باد(سایت اسدآباد) اسد آباد-خاکریز اسد آباد-روستای کواتج اسد آباد-سیراوند بهار -لالجین-لتگاه بهار -لالجین-مارهموار بهار-صالح آباد -پرلوک بهار-صالح آباد-بهادربیک بهار-لالجین-لالجین پایتخت سفال بهار-لالجین-لالجین قطب سفال و سرامیک ایران تویسرکان-روستای بابا پیرعلی تویسرکان-کارخانه رزن- کرووس رزن-آنایوردوم کرووس رزن-سوزن رزن-قروه درجزین رزن-قروه درجزین-کرفس رزن-نینج فامنین-اصله فامنین-پیشخور-گلخندان کوسه لو بارزان فامنیین-مرکزی- شهر زیبای فامنیین فامنیین-مرکزی-گوزل کندیم پاملو کبودراهنگ -روستای امیر آباد کبودراهنگ -مرکزی-طاسران کبودراهنگ-باباخنجر کبودراهنگ-دیار تاریخی کوریجان کبودراهنگ-روستای رامیشان کبودراهنگ-شیرین سو-آقبلاغ آقداغ کبودراهنگ-گل تپه - خبر ارخی کبودراهنگ-مرکزی امیرآباد کبودراهنگ-مرکزی-اندر احوالات ایده لو کبودراهنگ-مرکزی-ایده لو کبودراهنگ-مرکزی-داق داق آباد کبودراهنگ-مرکزی-دستجرد کبودراهنگ-مرکزی-رامیشان کبودراهنگ-مرکزی-شیخ جراح کبودراهنگ-مرکزی-قباق تپه کبودراهنگ-مرکزی-قباق تپه (دهیاری) کبودراهنگ-مرکزی-ویان کربلایی امیر محمد اسکندری-شهدا شرمنده ایم ملایر-منگاوی(ترکمان) همدان - مرکزی-گنبد همدان- مرکزی - تفریجان همدان- مرکزی -ارزانفود همدان -مرکزی-چشمه قصابان همدان -مرکزی-دینگله کهریز همدان-شرا -یسرلو همدان-شراء-یکله همدان-شرا-بوبوک آباد همدان-شرا-قهاوند همدان-شرا-کوزره همدان-مرکری-گراچقا همدان-مرکزی- عربلو همدان-مرکزی -کنجینه همدان-مرکزی-تفریجان همدان-مرکزی-جورقان همدان-مرکزی-چشمه قصابان همدان-مرکزی-حیدره بام شهر همدان-مرکزی-سولان همدان-مرکزی-نشر همدان-مرکزی-ینگیجه (انصار الامام)