تجمع مردم روستای روعان کبودراهنگ در مقابل نیروگاه شهیدمفتح همدان

کشاورزان با این استدلال که حفر این چاه، موجب خشک شدن چاه آنها خواهد شد، از طریق تجمع، مراتب اعتراض خود را اعلام کردند.

به گزارشدیار تاریخی کوریجان، مردم روستای روعان کبودراهنگ با تجمع در مقابل نیروگاه شهیدمفتح نسبت به حفر چاه عمیق در این نیروگاه و در نزدیکی چاه‌های کشاورزی این روستا تجمع کردند.

کشاورزان با این استدلال که حفر این چاه، موجب خشک شدن چاه آنها خواهد شد، از طریق تجمع، مراتب اعتراض خود را اعلام کردند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی در این راستا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: مسئولان در استان از یک طرف به طور غیرقانونی درصدد پرکردن چاه‌های کشاورزان در فصل کشت و کار هستند و از سوی دیگر شاهد اجازه صدور مجوز حفر چاه عمیق در دشت ممنوعه کبودراهنگ هستیم.

محمدعلی پورمختار انسداد چاه‌ها به بهانه کمبود آب را باعث بروز خسارت به کشاورزان دانست و گفت: این اقدام و مجوز حفر چاه از سوی دیگر نشان از عملکرد دوگانه مسئولان دارد.

وی با بیان اینکه مسئولان باید نسبت به این عملکرد دوگانه خود پاسخگو باشند، پیگیری این مهم را در دستور کار دانست.

منبع:نافع

 

/ 1 نظر / 15 بازدید
شهاب

من که نمیدونم مسئولان چطوری فکر میکنن آیا آدمی که عقل و فهم داشته باشه میاد توی کویر چاه عمیق بزنه؟؟؟ بابا دیگه تاکجا میخوان پیش برن؟؟؟خیلی از مردم روستاهای اطراف نیروگاه کوچ کردن رفتن ، آب منطقه چنان ضعیفه که شاید تا 2-3 سال دیگه برای خوردن هم آب پیدا نشه از مسئولانی که به فکر مردم هستن و از کسانی که این خبر رو میشنود عاجزانه خواهش میکنیم به فکر آب این منطقه باشند در ضمن برای احداث ابزارها و زحماتی که برای انتقال آب (از همدان) انجام شد سپاسگذاریم.